SYSTEM ROZGRYWEK KUJAWSKO-POMORSKIEJ HALOWEJ LIGI ŻAKA
- Rozgrywki mają charakter turniejowy.
- Startuje 16 drużyn. W wypadku mniejszej lub większej ilości zgłoszeń, organizator ma prawo zmienić charakter rozgrywek.
- Rozegranych zostanie pięć kolejek po cztery turnieje w każdej kolejce w każdej grupie.
- Zespoły spotykają się na turniejach w liczbie czterech drużyn, gdzie każdy graz każdym. Uzyskane punkty i bilans bramkowy w turnieju zalicza się do ogólnej tabeli, prowadzonej na bieżąco, po każdej kolejce turniejów. O końcowej tabeli sezonu zasadniczego, po pięciu kolejkach turniejów, decyduje kolejno: liczba zdobytych punktów, wynik bezpośredniego spotkania pomiędzy zainteresowanymi zespołami, lepsza różnica bramek ze wszystkich turniejów, ilość strzelonych bramek.
- FINAŁ rozgrywany jest dla 4 najlepszych drużyn z sezonu zasadniczego. Każdy zespół w finale, startuje z bilansem punktowym i bramkowym, jaki uzyskał w grupie w zmaganiach pomiędzy drużynami, które awansowały do finału. W finale zespoły zagrają rewanże z zespołami, które do tego Finału awansowały. Regulamin turnieju finałowego, ogłoszony zostanie przed turniejem.
- Każdy z uczestników turnieju jest zobowiązany do zorganizowania jednego turnieju, podczas którego zabezpiecza dostęp do hali, sędziego z Kolegium Sędziów K-PZPN (lub innego okręgowego ZPN) i opiekę medyczną.
- Cztery zespoły będą gospodarzami turnieju dwukrotnie.
- Każdy klub ma obowiązek zgłosić przed rozgrywkami listę zawodników do rozgrywek. Maksymalna liczba zawodników to 20.
- Zawodnik zgłoszony do turnieju, do końca rozgrywek nie może zmienić zespołu pod warunkiem, że wystąpił w nim w co najmniej jednym meczu rozgrywek KPHLŻ.
- W trakcie rozgrywek można wymienić dwóch zawodników, pod warunkiem, że nie zagrali oni w żadnej innej drużynie we wcześniejszych turniejach KPHLŻ. Zmiany można dokonać do trzeciej kolejki włącznie.
- Organizator zapewnia nagrody i medale dla czterech najlepszych zespołów w turnieju finałowym.
- Rozgrywki odbywać się będą od listopada 2021 do marca 2022.
- Turnieje organizowane są w jeden dzień (sobota lub niedziela). Początek zawodów nie wcześniej niż o godz. 9.00 (chyba, że zespoły uczestniczące
w turnieju, wyrażą zgodę na inny termin). - Zapisy do turnieju do 19 listopada 2021 r., mailem piotr.fiutak@poczta.fm lub kontakt telefoniczny 691 70 60 01.
- Koszt udziału w turnieju wynosi 500 zł (słownie: pięćset złoty) od drużyny, płatne przelewem na konto organizatora przed 19 grudnia 2021 roku.
AKADEMIA SPORTU PIOTAK Piotr Fiutak
UL. JASKÓŁCZA 5/26 85-308 BYDGOSZCZ
Nr konta: 29 1050 1139 1000 0090 6161 4062
REGULAMIN TURNIEJU
- W Turnieju brać mogą udział zawodnicy urodzeni w latach: 2013 i młodsi. Dopuszcza się do gry dziewczynki rocznika 2012.
- Zawodników obowiązuje posiadanie na każdym meczu karty zawodniczej lub legitymacji szkolnej lub innego dokumentu ze zdjęciem stwierdzającego tożsamość i wiek.
- Klub zobowiązany jest do dopuszczenia do rozgrywek zawodników, którzy mają aktualne badania lekarskie. Badania lekarskie nie będą weryfikowane przed zawodami. Odpowiedzialność jest po stronie klubu zgłaszającego.
- Wszyscy zawodnicy z danej drużynie grają w jednolitych koszulkach z numerami.
- Zespoły biorące udział w Turnieju rozgrywają spotkania systemem „każdy z każdym”. Przed każdym turniejem gospodarz zawodów prowadzi losowanie, przyznając zespołom nr od 1 do 4. Gra się w kolejności: 1-2, 3-4, 1-3, 2-4, 1-4, 2-3.
- Mecz trwa 2×12 min z przerwą dwóch minut.
- Mecze rozgrywane są na hali sportowej o wymiarach 40mx20m (boisko do piłki ręcznej; dopuszcza się sale szkolne z bramkami do piłki ręcznej) ograniczonymi liniami bocznymi i liniami bramkowymi.
- Rozmiar bramki 2 m wysokości i 3 m szerokości.
- Mecze rozgrywane są piłką rozmiar 4 (nie do gry w hali).
- Każda drużyna może liczyć podczas zawodów maksymalnie 12 zawodników.
- Drużyna na boisku składa się z 5 zawodników, z których jeden jest bramkarzem. Zawodnicy rezerwowi wprowadzani są do gry systemem hokejowym na wysokości swoich ławek rezerwowych.
- Za zwycięstwo przyznaje się 3 pkt., za remis 1 pkt., za porażkę 0 pkt.
- Jeśli piłka opuści plac gry przez linię boczną, gra wznawiana jest podaniem nogą z linii bocznej w miejscu opuszczenia przez piłkę boiska, do wysokości pasa sędziego lub wprowadzeniem piłki nogą przez zawodnika grającego z autu. Wykonawca wrzutu nie może zdobyć bramki bezpośrednim strzałem na bramkę z linii bocznej, jednak wolno mu to zrobić przy kolejnym kontakcie/tach z piłką (do uznania bramki nie jest konieczne dotknięcie piłki przez jakiegokolwiek innego zawodnika). Po wyjściu piłki na aut bramkowy grę wznawia bramkarz ręką lub nogą. W turniejach grupowych nie ma ograniczenia połowy boiska, po wznowieniu piłki przez bramkarza.
- Rzut karny wykonywany jest z 7 m.
- Zawodników obowiązuje miękkie obuwie (trampki) lub obuwie przystosowane do gry na hali.
- Przy rzutach wolnych pośrednich, bezpośrednich, rzucie rożnym oraz przy wznowieniu gry od środka obowiązuje odległość 3 m od piłki.
- Bramka zdobyta bezpośrednim strzałem ze środka boiska, po wznowieniu gry, nie zostaje uznana.
- Przepis o spalonym nie obowiązuje oraz zabroniona jest gra wślizgiem.
- Stosowane będą przez sędziów kary wychowawcze od 1 do 3 min. W przypadku drastycznego naruszenia przepisów zawodnik będzie usunięty
z boiska (czerwona kartka) i nie będzie mógł wystąpić w najbliższym spotkaniu swojej drużyny. Jeżeli będzie to ostatni mecz podczas turnieju, to zawodnik nie może zagrać w pierwszym meczu następnego turnieju. Zespół, którego zawodnik otrzymał czerwoną kartkę, gra trzy minuty w osłabieniu, lub do straty pierwszego gola. - Zaleca się prowadzenie zawodów przez sędziego z Kolegium Sędziów K-PZPN (lub innego okręgowego ZPN). Dopuszcza się prowadzenia zawodów przez osobę, przekwalifikowaną do tego przez OZPN. Gospodarz zapewnia sędziego zawodów.
- Za nieusprawiedliwione nieprzybycie na zawody, zespół ukarany jest odjęciem trzech punktów w tabeli. Jeżeli zespół nie przyjedzie na zawody w ostatniej rundzie spotkań, to bezwarunkowo zespołowi odjęte zostaną trzy punkty.
- Za rzeczy pozostawione na terenie obiektu organizator nie odpowiada.
- Koszty dojazdu ponoszą jednostki delegujące.
- Organizator Rozgrywek KPHLŻ nie zapewnia ubezpieczenia zawodników od następstw nieszczęśliwych wypadków w trakcie zawodów.
- Organizatora turnieju uprasza się o dostosowanie się do krajowych wytycznych obowiązujących w kraju podczas epidemii COVID-19.
- Wszelkie wątpliwości rozstrzyga Organizator Rozgrywek KPHLŻ i do niego należą ostateczne decyzje.